Home Zdrowie Korzystanie ze smartfonów w nocy jest niezdrowe! Możesz…

Korzystanie ze smartfonów w nocy jest niezdrowe! Możesz…

Korzystanie ze smartfonów w nocy jest niezdrowe! Możesz…
0
0

Spójrzmy prawdzie w oczy, wszyscy lubimy przeglądać sieć, grać w gry lub korzystać z nowej aplikacji na smartfonie przed pójściem spać. Możesz sprawdzić prognozę pogody na następny dzień, porozmawiać ze znajomymi lub zobaczyć zdjęcia zrobione tego popołudnia. Jednak naukowcy stale badają wpływ smartfonów na nasze zdrowie i dobre samopoczucie, a ich wyniki nie są pozytywne.

korzystanie ze smartfonów
korzystanie ze smartfonów

Być może słyszałeś już o promieniowaniu telefonu komórkowego, którym martwi się wiele osób. Najwyraźniej niebieskie światło emitowane przez te telefony powoduje różne poważne problemy zdrowotne.

Niebieskie światło jest częścią pełnego spektrum światła, co oznacza, że ​​jesteśmy wystawieni na słońce każdego dnia. Jednak narażenie w nocy na to światło, które smartfony, tablety, laptopy i inne ekrany LED emitują na wysokim poziomie, może niekorzystnie wpływać na widzenie. Ponadto hamuje również wytwarzanie hormonu melatoniny, który wyrzuca naturalne sygnały snu w twoim ciele.

1. Zwiększone ryzyko raka

Zwiększone światło w nocy prowadzi do zaburzeń snu, a to zwiększa ryzyko raka, zwłaszcza piersi i prostaty. Melatonina jest silnym przeciwutleniaczem i naturalną bronią organizmu przeciwko rakowi, ale jest tłumiona przez „niebieskie światło”. Jeśli zdarzy się to raz, może to nie być aż tak szkodliwe, ale częste używanie smartfonów przed snem powoduje poważne problemy zdrowotne.

2. Brak snu

„Niebieskie światło” zakłóca produkcję melatoniny, jak wspomnieliśmy powyżej, a ten hormon reguluje cykl snu w ciele. Jeśli organizmowi brakuje snu, doprowadzi to do wielu problemów zdrowotnych takich jak:

  • Przybranie na wadze
  • Depresja
  • Problemy sercowo-naczyniowe
  • Brak przywołania pamięci
  • Starzejąca się skóra
  • Wolniejszy czas reakcji

3. Uszkodzenie oka

Ekspozycja na „niebieskie światło” w nocy prowadzi do uszkodzenia siatkówki i zwyrodnienia plamki żółtej, co oznacza utratę centralnego widzenia lub zdolność widzenia przed Tobą, a także zaćmę.

Według jednego z lekarzy, którego 35-letni pacjent miał mętne oczy z zaćmą podobne do 75-latków, używanie smartfonów przed snem jest główną przyczyną problemu, ale należy to zbadać dalej.

Czy po przeczytaniu tego nadal korzystasz ze smartfona przed snem?

Please follow and like us: