Home Ludzie Konta na Instagramie z treściami kulinarnym

Konta na Instagramie z treściami kulinarnym

Konta na Instagramie z treściami kulinarnym
0
0

Na co dzień często brakuje nam czasu, chęci oraz kreatywności, aby gotować wybitne dania. Potrzebujemy czegoś szybkiego, pożywnego i jeszcze najlepiej zdrowego. Nie jest to najłatwiejsze zadanie, jednak oto konta na Instagramie, które pomagają w walce w kuchni.

konta

David Gaboriaud @davidgaboriaud

Francuz, który przeprowadził się do Polski. Niesamowity kucharz, pełen uśmiechu i dobrej energii. David jest kucharzem w Warmińskim ośrodku, organizuje warsztaty na żywo oraz online. Sporadycznie gotuje w programach telewizyjnych takich jak dzień dobry tvn. Na jego koncie znajdziecie między innymi cykl Czyszczenie lodówki, gdzie pokazuje prowizorycznie przygotowane dania z pozostałości w lodówce z minionego tygodnia. David dzieli się wieloma przepisami między innymi na wege bulion, udon czy tartę z owocami. Pokazuje zarówno francuskie specjały, jak również gotowanie z sezonowych warzyw i owoców. Każdy znajdzie tam coś dla siebie!

Matteo Brunetti @matteo.brunetti.real

Matteo to Włoch, który podobnie jak David przeniósł się do Polski. Razem z Davidem prowadzą kanał na YouTubie Almost Friends. Matteo wygrał 6-tą edycje Master Chefa, co przyniosło mu duży rozgłos. Na swoim koncie pokazuje różnorodność kuchni włoskiej przy czym podobnie jak David stara się korzystać z lokalnych specjałów. Oprócz publikowania fenomenalnych przepisów uświadamia o problemach z jakimi boryka się Rzym, których przeciętny turysta nie zobaczy. Duża porcja kuchennych inspiracji, zarówno na szybki obiad jak i wyszukany posiłek dla gości.

Michał Korkosz @rozkoszny

Michał to autor dwóch książek Rozkoszne oraz Fresh from Poland, w których pokazuje wegetariańskie wariacje klasycznych polskich dań. Dodatkowo na swoim koncie publikuje wiele niecodziennych propozycji kulinarnych takich jak ciasto z morelą i lawendą czy wegańska beza. Również korzysta z lokalnych i sezonowych składników, aby pokazać jak różnorodne potrawy można przygotować z polskich dobroci.

Są to moje osobiste wybory, konta, które śledzę na co dzień, które inspirują i pomagają wyjść poza schematy w kuchni. Wszyscy trzej kucharze starają się korzystać z lokalnych i sezonowych produktów, pokazując jak dużą różnorodność zapewniają nam polskie produkty w kuchni.

Please follow and like us: