Home Celebryci Kamil Durczok stanął przed sądem. Grozi mu 12 lat więzienia!

Kamil Durczok stanął przed sądem. Grozi mu 12 lat więzienia!

Kamil Durczok stanął przed sądem. Grozi mu 12 lat więzienia!
0
0

Kamil Durczok niedługo stanie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu. Mężczyźni grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności. W związku ze zbliżającą się rozprawą, dziennikarz zamieścił osobisty post na Facebooku, w którym odniósł się do całej sprawy.

kamil durczok

Kamil Durczok zmaga się z uzależnieniem.

O tym, że Kamil Durczok zmaga się z problemem alkoholowym wie już prawie każdy. Na szczęście dziennikarz oficjalnie poinformował, że podjął walkę z uzależnieniem. Jednak konsekwencje swoich czynów należy ponieść niezależnie od wszystkiego. Dlatego też w Sądzie Rejonowym w Piotrkowie Trybunalskim ruszył proces w sprawie Kamila Durczoka.

– Jutro muszę się zmierzyć z demonami przeszłości. To będzie trudny dzień, po którym z pewnością nie wypiję za błędy… Do zobaczenia – napisał w Facebookowym wpisie dziennikarz.

Kamil Durczok wyraził zgodę na publikację swoich danych osobowych i wizerunku. W sądzie jednak nie chciał rozmawiać z obecnymi tam dziennikarzami. Wygłosił natomiast mowę na sali sądowej.

Nie chcę odpowiadać na pytania i składać wyjaśnienia, przede wszystkim dlatego, że od czasu zdarzenia minęło 18 miesięcy, nie chciałbym wprowadzać wysokiego sądu w błąd, podtrzymuję wszystkie wyjaśnienia, a składałem wyjaśnienia wyczerpujące, obszerne, czasami uzupełniałem wiedzę organów ścigania na temat tego, co się tam wydarzyło – mówił Kamil Durczok.

Następnie dodał, że jest gotowy ponieść karę za swój czyn.

– To się zwyczajnie nie miało prawa zdarzyć, ale się jednak zdarzyło. Z pełną świadomością muszę ponieść karę i karę tę poniosę. Od lipca 2019 roku od momentu, kiedy się to wydarzyło, w moim życiu wiele się zmieniło, przede wszystkim ze względu na to co obiecałem publicznie, zacząłem terapię. Ten proces trwa i pewnie jeszcze długo będzie trwał – dodał.

Jak informuje adwokat dziennikarza, będą się starali o złagodzić wymiar kary. Prawnik ma nadzieję, że sprawa zostanie zamknięta w kilku rozprawach.

– Będę wnioskował o karę o charakterze wolnościowym, za czyn, do którego mój klient się przyznaje, czyli jazdę pod wpływem alkoholu, która jest zagrożona karą do dwóch lat pozbawienia wolności – powiedział adw. Łukasz Isenko.

Please follow and like us: