Home Polityka Jeden komplement Pawła Kukiza zawładnął sercem Jarosława Kaczyńskiego!

Jeden komplement Pawła Kukiza zawładnął sercem Jarosława Kaczyńskiego!

Jeden komplement Pawła Kukiza zawładnął sercem Jarosława Kaczyńskiego!
0
0

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu dla tygodnika ”Sieci”. Dla fanów prezesa partii jest to nie lada gratka, ponieważ wicepremier bardzo rzadko udziela wywiadów. W trakcie rozmowy temat przeszedł na Pawła Kukiza, który swoją karierę polityczną rozpoczął kandydując na Prezydenta RP w 2015 roku.

pawła kukiza

Paweł Kukiz jest znanym polskim tekściarzem, wokalistą oraz od 2013 roku – liderem zespołu Piersi. W 2015 roku muzyk stworzył ruch polityczny Kukiz’15 i wystartował w wyborach prezydenckich. Wybory przegrał, jednak ostatecznie udało mu się wejść do Sejmu i do dziś zasiada w sejmowych ławach jako poseł. Głównymi postulatami Pawła Kukiza było: wprowadzenie ordynacji większościowej w formie jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu, systemu semiprezydenckiego oraz referendów bezprogowych.

Piosenkarz propagował swoją partię jako anty-systemową czym zaskarbił sobie ogromne poparcie ze strony rodaków. Ostatecznie jednak podczas ostatnich wyborów połączył się z PSL co mocno nadszarpnęło jego wiarygodnością u wyborców.

Niezwykły komplement Pawła Kukiza w stronę Kaczyńskiego!

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu tygodnikowi Sieci, Michała Karnowskiego. W wywiadzie poruszono takie kwestie jak poszerzenie poparcia w parlamencie dla rządu oraz przyciągnięcie posłów niezrzeszonych czy z innych ugrupowań. Następnie, w dalszej części rozmowy temat zszedł na Pawła Kukiza i współpracy w rządzeniu państwem.

– Mam nadzieję, że są sprawy, w których możemy współdziałać. Pytanie zasadnicze dotyczy tego, czy będzie chciał pracować w ramach stabilnego porozumienia politycznego. Osobiście bardzo go polubiłem. Kiedyś, po dłuższym spotkaniu przy kolacji i po kilku lampkach, powiedział mi nawet, że ładnie śpiewam. Tym już całkowicie pozyskał moją sympatię – powiedział Jarosław Kaczyński.

Czas pokaże czy komplement Pawła Kukiza pozwoli mu kiedyś sięgnąć upragnionej władzy w Rzeczypospolitej.

Please follow and like us: