Home Ciekawostki Jeansy w ekologicznym wydaniu w Closh Store

Jeansy w ekologicznym wydaniu w Closh Store

Jeansy w ekologicznym wydaniu w Closh Store
0
0

Dziennikarka, aktywistka, podróżniczka, a teraz jeszcze właścicielka marki Closh Store. Patrycja Jaskot stara się zmienić rynek ubraniowy produkując w swojej firmie Closh Store jedynie ekologiczne oraz certyfikowane ubrania. W najbliższym dropie pojawi się nowość praktycznie na skalę Europy czyli ekologiczne jeansy.

jeansy

Patrycja Jaskot otworzyła firmę równo z początkiem pandemii. Jednak to kobieta petarda i idzie jak burza ze swoimi pomysłami. W Closhu znajdziecie już takie pozycje jak sukienki, bluski, szorty, zestawy dresowe, a nawet majtki, a teraz też i jeansy. Wszystkie produkty są z certyfikatami, ekologiczne, wegańskie. Jest komplet. Jednak misją Closha poza produkowaniem etycznie i ekologicznie jest również edukowanie i zwiększanie świadomości wśród konsumentek i konsumentów. Patrycja wydała już ebooka Zdrowa szafa, gdzie uświadamia o tym ile plastiku nosimy na co dzień. Jednak edukacji nigdy za wiele i jest w trakcie pisania kolejnego ebooka mającego na celu zwiększenie świadomości wśród swoich czytelniczek i czytelników.

Właścicielka firmy uważa, że wyprodukowanie jeansów będzie przełomem, ponieważ w jeansach chodzi praktycznie każdy. Jednak wyprodukowanie takich spodni to ogromne obciążenie dla planety oraz dla ludzi, którzy przy takiej produkcji pracują.

Kilka informacji prosto od Patrcji Jaskot na temat produkcji jeansów:

  • Szacuje się, że przy produkcji jednej pary jeansów zużywa się 11 000 litrów wody, niemal pół kilograma związków chemicznych i mnóstwa energii.
  • Na całym świecie rocznie produkuje się przeszło 6 miliardów par jeansów.
  • Przy produkcji pracuje 2 miliony ludzi, w tym kobiety oraz dzieci.

Co w takim razie oferuje Closh Store?

  • Podczas całego procesu produkcji jeansów nie zastosowano toksycznej chemii, takiej jak nawozy, pestycydy, wybielacze czy toksyczne barwniki.
  • Przy wytwarzaniu bawełny organicznej GOTS zużywa się 91% mniej wody niż w przypadku bawełny konwencjonalnej.
  • Podczas całego procesu produkcji spodni stosowany był zamknięty obieg wody oraz minimalizowano zużycie energii i wszystkich surowców.
  • Osoby pracujące przy wytworzeniu bawełny oraz na dalszych etapach powstawania spodni miały zapewnione godne i bezpieczne warunki pracy oraz odpowiednie wynagrodzenie.
Please follow and like us: