Home Celebryci Jakub Żulczyk obraził Dudę! Pójdzie do więzienia na 3 lata?

Jakub Żulczyk obraził Dudę! Pójdzie do więzienia na 3 lata?

Jakub Żulczyk obraził Dudę! Pójdzie do więzienia na 3 lata?
0
0

Jakub Żulczyk to pisarz, któremu grożą 3 lata pozbawienia wolności. Mężczyzna użył sformułowania ”debil” opisując działania Prezydenta RP, Andrzeja Dudy. Do całej sprawy postanowił odnieść się Kuba Wojewódzki, który skwitował całą sytuację w kilku słowach.

jakub żulczyk

Jakub Żulczyk jest popularnym polskim pisarzem, który często komentuje ważne tematy za pomocą Facebooka. Tuż po wyborach w USA, pisarz skrytykował Andrzeja Dudę zarzucając mu zwlekanie z gratulacjami dla Joe Bidena. Nikt się jednak nie spodziewał, że wpis na Facebooku może wywołać takie konsekwencje.

– Andrzej Duda, prezydent Polski, napisał na Twitterze, że czeka na nominację Joe Bidena, prezydenta-elekta USA, przez Kolegium Elektorskie. Jestem absolwentem american studies na Uniwersytecie Jagiellońskim w stopniu magistra. Co prawda polityka USA i sprawy tego kraju dzisiaj są jedynie moim hobby, ale nigdy nie słyszałem, aby w amerykańskim procesie wyborczym było coś takiego, jak „nominacja przez Kolegium Elektorskie”. Biden wygrał wybory. Zdobył 290 pewnych głosów elektorskich, ostatecznie, po ponownym przeliczeniu głosów w Georgii, zdobędzie ich zapewne 306, by wygrać, potrzebował 270. Prezydenta-elekta w USA „obwieszczają” agencje prasowe, nie ma żadnego federalnego, centralnego ciała ani urzędu, w którego gestii leży owo obwieszczenie. Wszystko, co następuje od dzisiaj – doliczenie reszty głosów, głosowania elektorskie – to czysta formalność. Joe Biden jest 46 prezydentem USA. Andrzej Duda jest debilem – napisał na swoim Facebooku pisarz.

Niestety, Art. 135. § 2. Kodeksu Karnego mówi jasno: ”Kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

Wojewódzki staje w obronie Żulczyka!

Dodatkowo w sprawie postanowił zabrać głos Kuba Wojewódzki. Na swoim instagramie, dziennikarz postanowił odnieść się do afery Żulczyka.

– Proponuję nowy narodowy hasztag #todebil. Dziękuję za uwagę – napisał na swoim Instagramie Kuba Wojewódzki.

Dodatkowo mamy też wypowiedź rzecznika Prezydenta.

– Ani prezydent, ani Kancelaria Prezydenta nie są stroną w tej sprawie. Przestępstwo jest ściągane z urzędu. Nie było żadnego wniosku prezydenta ani Kancelarii Prezydenta

Please follow and like us: