Home News Kolejne obostrzenia mają się pojawić za kilka dni. Co zostanie wprowadzone?

Kolejne obostrzenia mają się pojawić za kilka dni. Co zostanie wprowadzone?

Kolejne obostrzenia mają się pojawić za kilka dni. Co zostanie wprowadzone?
0
0

Niedawno premier Mateusz Morawiecki zadecydował o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń. Wszyscy liczyli, że to nie nastąpi zbyt szybko. Jednak dziś, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów poinformował nas, że dziś poznamy jakie zakazy wejdą w życie w najbliższych dniach. Niestety, wszystko wskazuje na to, że kolejne obostrzenia są nieuniknione.

obostrzenia

W porannej audycji radiowej, szef KPRM ogłosił, że w najbliższych dniach rządz wprowadzi nowe obostrzenia. Polalcy będą musieli się im bezwzględnie podporządkować.

– Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki będzie przedstawiał kolejne obostrzenia, kolejne decyzje, które będą ograniczały nasze funkcjonowanie, ograniczały też ilość kontaktów społecznych. Bo dopóki nie ma skutecznej szczepionki, to najlepszym lekiem na epidemię jest sposób znany od starożytności, czyli izolacja, ograniczenie kontaktów międzyludzkich – powiedział Michał Dworczyk w środowej audycji „Poranek Siódma 9″.

Niestety, Michał Dworczyk nie zdradził szczegółów jak mają wyglądać wprowadzane obostrzenia. Jednak doprecyzował, że rząd robi wszystko aby nie wprowadzać całkowitego lockdownu.

– Rząd z jednej strony ma oczywiście podstawowy obowiązek jakim jest zadbanie o zdrowie i życie Polaków, z drugiej strony musimy myśleć o konsekwencjach gospodarczych tak daleko idących decyzji. Natomiast sytuacja rzeczywiście jest poważna – powiedział w czasie audycji Dworczyk.

Nieoficjalnie wśród nowych obostrzeń pojawia się zamknięcie galerii handlowych. Od wczoraj pojawiają się cały czas apele o wstrzymanie się od tej decyzji. Według pracodawców, takie obostrzenie zniszczyłoby galerie a tysiące pracowników zostałoby pozbawionych miejsc pracy.

Please follow and like us: