Home Ciekawostki Jak szybko pozbyć się chwastów w ogrodzie?

Jak szybko pozbyć się chwastów w ogrodzie?

Jak szybko pozbyć się chwastów w ogrodzie?
0
0

Czy po przeczytaniu gazety wyrzucasz ją do śmieci? Teraz po przeczytaniu artykułu gazeta zostanie z Tobą na dłużej. Jak się okazuje stare gazety pomagają w ogrodnictwie i pomogą pozbyć się chwastów. Dlaczego? Sprawdźmy!

chwastów

Dzięki tej sztuczce uprawianie ogródka stanie się znacznie łatwiejsze.

Jak pozbyć się chwastów?

Spędzasz dużo czasu w ogrodzie a rośliny to Twoja pasja? W takim razie na pewno wiesz, że usuwanie chwastów to bardzo trudne i czasochłonne zadanie . Te rośliny są dosłownie wszędzie zabierając Twoim wodę i słońce. Jeżeli ich nie usuniesz Twój ogród zarośnie a rośliny w krótkim czasie powymierają. A co jeśli jest prosty sposób dzięki któremu będziesz mógł szybko pozbyć się tych roślin a jedyne czego potrzebujesz to tylko starej gazety?

Jak to działa?

Gazeta rozłożona w ogrodzie blokuje światło słoneczne i świeże powietrze. W ten sposób chwasty duszą się i więdną. Zapobiega to również rozwojowi nowych chwastów, więc nawet jeśli nie masz ich w tej chwili, ta sztuczka wciąż może się przydać.

Jak to zrobić

Zbierz odpowiednią ilość gazet, aby pokryć ziemię, z której chcesz pozbyć się chwastów. Żadne rośliny nie wyrosną w miejscach pokrytych gazetą, więc upewnij się, że kładziesz je tylko wokół już wyrośniętych roślin lub pozostawiasz przestrzeń, w której chcesz, aby pojawiły się nowe. Przykryj ziemię gazetą i namocz wodą z węża ogrodowego. Niektórzy twierdzą, że trzeba odczekać 24 godziny, zanim przykryje się gazety, ale można też zakryć je ściółką od razu. Pamiętaj, aby przykryć wszystkie gazety. Zauważysz, że Twój ogród zacznie wyglądać wyjątkowo schludnie i tak już pozostanie! To świetna technika dla osób, które chcą schludnie wyglądającego kwietnika, ale nie znoszą wyrywania chwastów. Upewnij się tylko, że twoje piękne rośliny mają wystarczająco miejsca, aby móc oddychać i wchłaniać wodę. 

Please follow and like us: