Home Porady JAK SZYBKO I SKUTECZNIE RZUCIĆ PALENIE?

JAK SZYBKO I SKUTECZNIE RZUCIĆ PALENIE?

JAK SZYBKO I SKUTECZNIE RZUCIĆ PALENIE?
0
0

Wszyscy znają zagrożenia związane z paleniem. Jednak tak naprawdę nie ułatwia to rzucenia palenia papierosów. Ale te wskazówki mogą pomóc. Zerwanie z nałogiem może być bardzo trudne, niezależnie od tego, czy jesteś nastoletnim palaczem, palaczem łańcuchowym, czy palisz całe życie. Dobrą wiadomością jest to, że możesz rzucić palenie w sposób naturalny, niezależnie od tego, jak długo palisz papierosy.

jak rzucić palenie

Nikotyna, która jest substancją uzależniającą wśród 4000 substancji chemicznych w papierosie, powoduje uzależnienie i kolejne pragnienia nikotyny. Rzucenie palenia przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Kiedy palacze zapalą się, odczuwają euforię i ulgę w stresie, ponieważ zaspokajają swoje pragnienia. Ponadto, jeśli chcesz odnieść sukces w walce z paleniem, musisz poradzić sobie z objawami odstawienia, które pojawiają się po rzuceniu palenia i trwają nie dłużej niż trzy tygodnie.

Rzucenie palenia w naturalny sposób nie polega tylko na zmianie zachowania, ale także na znalezieniu rozwiązania przezwyciężenia nadmiernych wahań nastroju, dopóki ciało nie zostanie wyleczone i nie dostosuje się bez leku nikotynowego. Przestrzeganie właściwego planu, pozytywne nastawienie i chęć zmiany nawyków na lepsze oraz pamiętanie, że jeśli będziesz próbował, w końcu odniesiesz sukces, pomoże ci na dobre wyrzucić go z systemu.

Wskazówki, jak rzucić palenie papierosów

jak rzucić palenie

Aby zwalczyć nawyk palenia, musisz znać i oceniać uzależnienie, a także związane z nim rutyny.

Palenie przejmuje kontrolę nad mózgiem, ale na szczęście można go wyeliminować na dobre. Wszystko czego potrzebujesz to odpowiednie wsparcie, właściwe plany i właściwe wskazówki.

Oto kilka z nich, które pomogą, nawet jeśli kilkakrotnie próbowałeś rzucić palenie papierosów.

1. Nie wolno palić w domu

Musisz stworzyć w swoim domu strefy dla niepalących. Szczególnie salon, jadalnia i sypialnia to miejsca, w których spędzasz większość czasu każdego dnia.

Poproś swoją drugą połowę lub członka rodziny, aby palił w określonych obszarach domu. Zaleca się, aby poprosić o to na podwórku lub podwórku, aby dym nie zanieczyścił domu.

Ten krok byłby korzystny dla was obojga, utrzymując w domu wolny od dymu.

2. Nie zazdrościć innym palaczom

Właśnie wtedy, gdy rzucisz palenie, dostaniesz różnego rodzaju negatywne myśli. Możesz nawet nie czuć się wspierany, jeśli ukochany pali, gdy próbujesz rzucić palenie. Można się tak czuć.

Aby przezwyciężyć uczucia zazdrości, musisz zmienić sposób myślenia o paleniu, a dzięki temu łatwiej będzie przebywać wśród palaczy bez poczucia pokusy.

Powiedz sobie, że inni palą, ponieważ są uzależnieni, a nie dlatego, że to świetna rzecz. W ich życiu gra coś tak małego i bezużytecznego jak nikotyna, a ty możesz robić, co chcesz.

3. Poproś o wsparcie przyjaciół i rodzinę

Zawsze pamiętaj, że jeśli prosisz o wsparcie partnera, nie oznacza to, że chcesz rzucić palenie papierosów z tobą.

Poproś ich o wsparcie w walce z paleniem papierosów. W szczególności poproś ich o wyrozumiałość przez pierwsze kilka tygodni, zaplanuj zabawne zajęcia w miejscach dla niepalących, a także, aby nie oferować dymu.

Istnieje również wiele innych wskazówek, strategii i centrów wsparcia, które pomagają rzucić palenie papierosów na dobre. Wystarczy szybko wyszukać, a znajdziesz ich mnóstwo. Ale nie wszystkie prace.

Zamiast tego skoncentruj się na tych trzech wskazówkach i spróbuj zastosować je w swoim codziennym harmonogramie. Zaskoczy Cię moc tych prostych wskazówek, jak rzucić palenie, jeśli będą dokładnie przestrzegane.

Please follow and like us: