Home Porady Jak prawidłowo myć ręce według przepisów WHO!

Jak prawidłowo myć ręce według przepisów WHO!

Jak prawidłowo myć ręce według przepisów WHO!
0
0

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oraz NHS radzą ludziom jak prawidłowo myć ręce, aby uniknąć łapania koronawirusa oraz pomóc powstrzymać rozprzestrzenianie się tej śmiertelnej choroby. W Polsce zdiagnozowano już 18 oficjalnych przypadków koronawirusa. Dodatkowo istnieje około 90 000 znanych przypadków wirusa na całym świecie. Jak na tę chwilę, że Covid-19, który powstał w Wuhan w Chinach zabił ponad 3000 osób na całym świecie.

jak prawidłowo myć ręce

WHO twierdzi, że jednym z najlepszych i najbardziej podstawowych środków ochronnych, które ludzie mogą zastosować wobec koronawirusa, jest częste mycie rąk.

Kiedy powinniśmy myć ręce?

Kiedy dotykasz ludzi, powierzchni i przedmiotów w ciągu dnia, gromadzisz na swoich dłoniach bardzo dużo zarazków. Możesz zarazić się tymi zarazkami, dotykając oczu, nosa lub ust lub rozprowadzając je na inne osoby. Chociaż nie można chronić rąk przed zarazkami, częste mycie rąk może pomóc ograniczyć przenoszenie bakterii, wirusów i innych drobnoustrojów. Pamiętaj aby zawsze myć ręce:

  • po skorzystaniu z toalety
  • kiedy posprzątasz po swoim zwierzaku
  • przed przygotowaniem jedzenia
  • po dotknięciu surowego mięsa
  • po skorzystaniu z transportu publicznego
  • kiedy wrócisz do domu po spotkaniu wielu ludzi

Jak prawidłowo myć ręce?

Właściwe mycie rąk powinno trwać co najmniej 30 sekund. Ciągłe działanie pocierania pomaga mydłu rozkładać tłuszcz i brud, które niosą większość zarazków. W ten sposób Twoje dłonie nie tylko pachną świeżo, ale także zmniejszysz liczbę bakterii na rękach nawet o 99%. Poniżej przedstawiamy prawidłosy sposób mycia rąk według wytycznych WHO!

jak prawidłowo myć ręce
Please follow and like us: