Home Porady Jak pokonać stres dzięki jedzeniu i nie przytyć?! PROSTY TRIK!

Jak pokonać stres dzięki jedzeniu i nie przytyć?! PROSTY TRIK!

Jak pokonać stres dzięki jedzeniu i nie przytyć?! PROSTY TRIK!
0
0

W dzisiejszych czasach stres, jest coraz bardziej powszechny w naszym życiu. Wiele ludzi, często zadaje sobie pytanie ,,jak pokonać stres swoim życiu?”. Na szczęście może istnieć prosty sposób, aby to złagodzić bez pompowania pieniędzy w leki na receptę. Nie oznacza to, że leki na receptę nie są czasami przydatne, ale są bardzo drogie i często mają niepożądane skutki uboczne. Sprawdźmy jak można pokonać stres w naturalny sposób.

jak pokonać stres

Niedobór magnezu

W 1968 r. naukowcy poinformowali, że niedobór magnezu może powodować depresję , zaburzenia zachowania, bóle głowy, skurcze mięśni, drgawki, ataksję, psychozę i drażliwość. Stwierdzili również, że wszystkie były odwracalne dzięki replikacji magnezu.

Badania wykazały, że przyjmowanie suplementów magnezu może pomóc złagodzić niektóre objawy związane z lękiem i stresem oraz może skutecznie obniżyć wskaźnik objawów związanych z lękiem.  Możesz nawet dostać miejscowy magnez do szybko działającej aplikacji, która omija układ trawienny.

Pokarmy bogate w magnez

Jeśli przyjmowanie suplementu nie jest dla Ciebie, spróbuj zwiększyć ilość diety. Ogólnie rzecz biorąc, żywność zawierająca błonnik pokarmowy dostarcza magnez. Jednak niektóre produkty, takie jak niektóre płatki śniadaniowe, mają specjalnie do nich dodany magnez i inne składniki odżywcze. Ponieważ wiele osób ma niedobór magnezu, warto zanotować w pamięci niektóre pokarmy bogate w magnez.

Nasiona orzechów

Niektóre orzechy, takie jak migdały, orzechy nerkowca i orzeszki ziemne, mogą dostarczyć do 20% zalecanego spożycia magnezu w zaledwie 1 uncji orzechów, oprócz tego, że są pełne przyjaznych sercu zdrowych kwasów tłuszczowych i bardzo sycącej przekąski . Jedna uncja nasion dyni stanowi aż 37% zalecanego spożycia magnezu. 

Szpinak

Szpinak jest w zasadzie pożywieniem, jeśli chodzi o prawie wszystkie zawarte w nim składniki odżywcze, a dla magnezu nie jest wyjątkiem. Zapewnia nam 20% dziennego zapotrzebowania magnezu.

Banan

Jeden pojedynczy średni banan zawiera do 8% twojego dziennego zapotrzebowania na magnez. Jabłka zawierają tylko około 2%, ale chwytaj po jednym z nich za przyzwoitą 10% porcję z wyjątkowo zdrowej przekąski. 

Mięso i Ryba

Nie wszystkie ryby zawierają magnez, ale porcja halibuta lub łososia zawierają do 7% Twojego dziennego zapotrzebowania. Piersi z kurczaka i mielona chuda wołowina zawierają odpowiednio 6% i 5%.

Please follow and like us: