Home Poardy Dieta Jak dieta wegetariańska może odchudzić i oczyścić organizm?!

Jak dieta wegetariańska może odchudzić i oczyścić organizm?!

Jak dieta wegetariańska może odchudzić i oczyścić organizm?!
0
0

Udowodniono, że ludzie, którzy stosują dietę wegetariańską, są znacznie zdrowsi niż osoby spożywające mięso. Ciężko spotkać wegetarianina, który jest gruby, ma wysokie ciśnienie krwi, cukrzycę, zapalenie stawów lub raka okrężnicy jest mniejsze. Ponadto dieta wegetariańska zmniejsza również ryzyko śmierci związane z atakiem serca.

dieta wegetariańska

Dieta wegetariańska – korzyści

 Wegetarianie mają niższe ciśnienie krwi, chociaż spożywają tyle samo soli, co jedzący mięso lub ćwiczący mniej. Wiele badań wykazało, że wegetarianie są mniej podatni na  raka jelita grubego z powodu obecności flory bakteryjnej w okrężnicy.

Wegetarianie spożywają 2 do 3 razy więcej błonnika niż osoby jedzące mięso, co udowodniło, że obniżają poziom cholesterolu i regulują poziom glukozy we krwi. Ponadto błonnik zapobiega profilaktyce raka jelita grubego.

”Liściożercy” spożywają również więcej przeciwutleniaczy znajdujących się w żywności roślinnej. Te związki chronią komórki przed uszkodzeniem i niedoborem tlenu, co zmniejsza ryzyko zapalenia stawów, chorób serca, raka i innych chorób.

dieta wegetariańska

Wegetarianie jedzą więcej izoflawonów niż jedzący mięso. Związki te są rodzajem fitochemikaliów znajdujących się w żywności sojowej. Badania wykazały, że obniżają ryzyko raka prostaty i poprawiają zdrowie kości .

Dieta wegetariańska zawiera znacznie mniej tłuszczów nasyconych i cholesterolu niż u osób jedzących mięso, co skutkuje znacznie niskim poziomem cholesterolu we krwi . Oznacza to zmniejszenie chorób serca i zapobieganie występowaniu cukrzycy i raka . Ponadto, ponieważ wegetarianie nie jedzą mięsa, nie są podatni na żelazo hemowe – rodzaj żelaza znajdowanego w mięsie, co zwiększa ryzyko chorób serca i raka .

Powszechnie wiadomo, że wegetarianie mają mniejsze problemy z odchudzaniem . Głównym powodem jest mniejsze spożycie tłuszczów w ich żywieniu.

W rzeczywistości wniosek jest niezaprzeczalny – wegetarianizm jest nie tylko ważny dla optymalnego zdrowia twojego ciała – ale także dla środowiska i zwierząt planety . Dzięki tej równowadze poprawiasz swoje zdrowie psychiczne i emocjonalne, co przyczynia się do harmonicznego życia z ludźmi wokół cie

Please follow and like us: