Home Porady Jak dbać o siebie jesienią? Proste wskazówki

Jak dbać o siebie jesienią? Proste wskazówki

Jak dbać o siebie jesienią? Proste wskazówki
0
0

Jesień – jedni ją kochają inni nie dopuszczają do świadomości jej istnienia. Jednak niezależnie jak bardzo byśmy się nie starali, to lato musi w końcu odejść. W tym roku pomimo fali upałów lato nie było najłaskawsze. Co więcej nie zapowiada się, żebyśmy mieli przeżyć złotą polską jesień, ale nie zapeszajmy, może jeszcze nic straconego. Tymczasem oto kilka sposobów jak dbać o siebie jesienią. A dla tych, co kochają lato, oto kilka sposobów jak przetrwać jesień.

Jak

Pij dużo płynów 

Gdy zaczyna robić się zimno często zapominamy o tym, że powinniśmy się nawadniać. Całe lato czuliśmy pragnienie, a teraz? Na dworze jest chłodniej, więc nie mamy ochoty sięgać po szklankę wody. Jednak odpowiednie nawodnienie jest ogromnie ważne. Dzięki niemu organizm poprawnie funkcjonuje. A w końcu człowiek składa się w 55-60% z wody. 

Co zrobić jak znudzą Ci się herbaty?

Sięgnij po napar! Napar to jeden z ciekawszych zamienników klasycznej herbaty. Mamy bardzo wiele możliwości, ponieważ w zależności od rośliny jakiej użyjemy, osiągniemy inny efekt. Napar może być wykonany praktycznie z każdego zioła, rośliny czy korzenia. Lipy, mięty, pokrzywy, róży, imbiru. 

Korzystaj z dobrej pogody

Wychodź na spacery. Kiedy tylko pogoda dopisuje (czyli nie pada), wskakuj w ciepłą kurtkę i ciepłe buty. Dotlenienie się jest równie ważne jak odpowiednia ilość płynów. Co więcej nie tylko dotlenisz się, ale też aktywizujesz. A aktywność fizyczna również jest na wagę złota, w szczególności przy dzisiejszym trybie życia większości osób. Mamy wpis o pięknych miejscach w Warszawie na spacer: https://niefejki.pl/spacer-po-warszawie-gdzie-pojsc-sie-przejsc/

Zacznij się wysypiać

Nie chodzi tutaj jedynie o wczesne położenie się do łóżka, chociaż to niewątpliwie pomaga. Kluczem jest obudzenie się podczas podczas płytkiej fazy snu. W rezultacie możemy być wypoczęci nawet po 6 godzinach snu. Istotnym jest, aby całkowity czas snu był wielokrotnością 1,5 godziny. Dzięki temu powinniśmy wybudzić się w płytkiej fazie snu i wstać z łatwością.

Please follow and like us: