Home News Jak mają wyglądać elementy rekrutacji do szkół w 2020 roku?

Jak mają wyglądać elementy rekrutacji do szkół w 2020 roku?

Jak mają wyglądać elementy rekrutacji do szkół w 2020 roku?
0
0

Rekrutacja do szkół i na studia to temat, który spędza sen z powiek wielu maturzystom. Nikt nie wiedział, jak w czasach pandemii będą wyglądać rekrutacje na uczelnie wyższe, aż do teraz. Na szczęście jednak, Ministerstwo Edulacji na konferencji prasowej wydało dokładne oświadczenie w tej sprawie. Wiemy nie tylko o rekrutacji na uczelnie wyższe ale też do liceów i techników.

rekrutacji

O tym, że matury zostały przesunięte na inny termin wiedział praktycznie każdy. Niestety, mimo przesunięcia egzaminu ósmoklasisty oraz matur, termin składania papierów do szkół pozostał taki sam. Dziś na szczęście minister edukacji Dariusz Piontkowski wyjaśnił, jak będzie wyglądała rejestracja do szkół.

Wnioski należy składać elekronicznie, bez konieczności osobistego pojawienia się w placówce. Pierwszy etap ogólnej rekrutacji, MEN zaplanował na 15 czerwca do 10 lipca. Do tego dnia należy złożyć co najmniej kopię ukończenia szkoły. Oczywiście MEN zachęca, do składania wszystkich dokumentów w formie elektronicznej.

Oficjalnie, listy zakwalfikowanych kandydatów pojawią się do 12 sierpnia. Minister edukacji poinformował, że lista zawiśnie nie tylko na drzwiach uczelni ale też na oficjalnej stronie internetowej uczelni. Ponadto, uczniowie mają czas potwierdzenia na chęć uczęszczania na zajęcia do 18 sierpnia. Szkoła ma czas do 19 sierpnia opublikować ostateczną listę kandydatów. Niestety, zrezygnowano z rekrutacji uzupełniającej. Uczniowie mają jedynie kilka dni na odwołanie od niekorzystnej decyzji.

Please follow and like us: