Home Dieta Eden Bistro czyli wegańska knajpa po prawej stronie Wisły

Eden Bistro czyli wegańska knajpa po prawej stronie Wisły

Eden Bistro czyli wegańska knajpa po prawej stronie Wisły
0
0

Przyszła kolej na polecenie kolejnej ciekawej restauracji. Eden Bistro to miejsce zdecydowanie warte uwagi. Szczególną uwagę powinni na nią zwrócić weganie i weganki, bo to knajpa właśnie z myślą o nich!

Eden Bistro

Eden Bistro znajduje się na ulicy Jakubowskiej 16, przy Rondzie Waszyngtona, na Saskiej Kępie. Lokal jest w zacisznym zakątku, dzięki czemu mamy dużo prywatności, jest bardzo cicho, zielono i co za tym idzie bardzo przytulnie.

W restauracji możemy skosztować jedynie dań wegańskich i wegetariańskich, więc smakosze typowych mięsnych potraw nie do końca się tutaj odnajdą. Niemniej jednak zachęcam, aby się przełamać, bo bezmięsne opcje w tym lokalu są przepyszne. Większość dań jest inspirowana kuchnią azjatycką czyli Pad Thai, kimchi, malezyjska laksa czy też miso. Jednak są też klasyczne opcje takie jak frytki z ziemniaka lub z batata. Jeżeli chodzi o desery to można skosztować takich pyszności jak blok z matchy, chlebek bananowy lub sernik z nerkowców. Eden Bistro nie tylko dania, ale tez napoje są wegańskie. Cała oferta win oraz piw  jest przygotowana z myślą o osobach będących na diecie roślinnej.

W lokalu można zarezerwować stolik na ogródku lub w środku, można też zorganizować większe czy mniejsze spotkanie z bliskimi.

Domyślam się, że nie dla każdego Eden Bistro będzie strzałem w dziesiątkę, w szczególności dla mięsożerców. Jednak lokal ma możliwość zakupu lunchu, od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:30-17:00. Na lunch menu składa się danie, wyznaczone na konkretny dzień oraz deser również wyznaczony na konkretny dzień. Osobiście właśnie w taki sposób poznałam ten lokal.

Gorąco zachęcam i polecam przy okazji spaceru nad Wisłą czy w parku skaryszewskim wejść na lunch i mile zaskoczyć się daniami kuchni roślinnej oferowanymi przez Eden Bistro.

Please follow and like us: