Home News Dziennikarka TVP wspiera protest kobiet!

Dziennikarka TVP wspiera protest kobiet!

Dziennikarka TVP wspiera protest kobiet!
0
0

Dziennikarka TVP Info, Karolina Pajączkowska w swoich social mediach otwarcie wsparła protestujące kobiety. Kobieta otwarcie powiedziała, że ”zawsze jest i będzie za kobietami”. To kolejny pracownik TVP, który wspiera protesty. Czy Telewizja Polska wyciągnie z tego jakieś konsekwencje?

dziennikarka tvp

Aktualnie w Polsce tematem nr 1 jest kontrowersyjny wytok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy aborcyjnej. Wyrok zakłada zakaz przerywania ciąży ze względu na przesłanki embriopatologiczne. Powyższe orzeczenie wywołało falę kontrowersji, czego skutkiem są protesty w praktycznie wszystkich polskich miastach.

Ze względu na medialność tematu, głos w tej sprawie zabrało wielu celebrytów, aktorów i dziennikarzy. Tak też było w przypadku Karoliny Pajączkowskiej. Dziennikarka TVP Info w swoim poście na instagramie otwarcie opowiedziała się po stronie kobiet. Na jednym ze zdjęć napisała ”Jestem i zawsze będę ZA kobietami”. Ponadto na swoim instagramie, dziennikarka opowiedziała swoją historię ciąży.

– To jest moja historia. Kobiety i matki. Gdy byłam w ciąży osoba postronna namawiała mnie do dokonania aborcji. Miałam 23 lata i dopiero co obroniłam dyplom, a przyszłość była niepewna. Znalazła się osoba, która mówiła: „Dziewczyno nic nie masz, jesteś nikim. Pomogę ci i zapłacę za aborcje za granicą”. To był dla mnie szok. Byłam dorosła, ale nikt nigdy nie przygotował mnie do podjęcia takiej decyzji. A to jedna z najtrudniejszych decyzji w życiu. Biły we mnie wtedy dwa serca. I obydwa wiedziały. Nigdy tego nie zrobię. Podjęłam decyzję w zgodzie z WŁASNYM sumieniem. To jest moja historia i moja ciąża. Mam zdrowie dziecko, ale całym sercem wspieram kobiety – napisała dziennikarka TVP Info

Please follow and like us: