Home Bez kategorii Dobek zdobywa brąz w Tokio – fenomenalny występ Polaka

Dobek zdobywa brąz w Tokio – fenomenalny występ Polaka

0
0

Patryk Dobek w świetnym stylu zakwalifikował się do biegu na 800 metrów. Dzisiaj odbył się bieg finałowy i Polak ewidentnie biegł po medal olimpijski.

Dobek

Awans do walki o krążek olimpijski

Zacznijmy od awansu Patryka Dobka do biegu finałowego. Wygrał on półfinałowy bieg w świetnym stylu, plasując się na pierwszym miejscu. Przez większość biegu Polak był na 4 miejscu, jednak na finiszu wystrzelił jak petarda. Tym samym wyprzedził swoich rywali i z czasem 1:44,60 awansował do finałowego biegu. Oprócz naszego reprezentanta do biegu finałowego zakwalifikował się też Kenijczyk Emmanuel Kipkuri Korir z czasem 1:44,74.

Rywale Dobka

Dzisiaj odbył się bieg finałowy, w którym oprócz wyżej wymienionych zawodników startowali: Cheruyiot Ferguson Rotich z Kenii, Peter Bol z Australii, Clayton Murphy ze Stanów Zjednoczonych, Gabriel Tulal z Francji, Adrian Ben z Hiszpanii oraz Amel Tuka z Bośni i Hercegowiny.

Przebieg meczu

Bieg finałowy zaczął się bardzo spokojnie i przez większość czasu właśnie taki był. Dopiero na finiszu zrobiło się gorąco. Dobek startował z toru trzeciego, jego sąsiadami był Kenijczyk Korir oraz reprezentant Bośni i Hercegowiny Tuka. Polak zaczął bardzo spokojnie, z początku był na ostatniej pozycji i stopniowo wkraczał na coraz wyższe. Po pierwszych 400 metrach, plasował się już na czwartym miejscu. Warto zaznaczyć, że pierwsze okrążenie było bardzo wolne, zawodnicy pokonali je w niewiele ponad 50 sekund. W trakcie drugiej części biegu, Dobek wkradł się na trzecią pozycję i brną na przód. Utrzymywał dobry rytm oraz tępo. Na ostatniej prostej wysunął się do przodu, aby powalczyć o pierwsze i drugie miejsce, jednak Kenijczycy zostawili sobie nadmiar energii na koniec biegu i to oni zajęli pierwsze oraz drugie miejsce. Patryk utrzymał się na trzeciej pozycji i zdobył brąz olimpijski w niesamowitym stylu.