Home Porady Dezodorant czy antyperspirant? Co wybrać?

Dezodorant czy antyperspirant? Co wybrać?

Dezodorant czy antyperspirant? Co wybrać?
0
0

Aktualnie rynek podbijają ekologiczne rozwiązania. W sklepach spożywczych trafimy na torby papierowe, a nie foliowe. W restauracji wypijemy lemoniadę ze słomką z papieru, a nie plastiku. Natomiast w drogeriach znajdziemy dezodorant, a nie antyperspirant. Niby podobne, ale jednak inne. Czym one się różnią i jak wybrać ten odpowiedni dla nas?

dezodorant

Myślę, że śmiało można powiedzieć, że nikt nie lubi się pocić. Chyba, że zostało to zaplanowane i poszliśmy na siłownie czy biegać. Jednak kwestią, która bez wątpienia dokucza i uprzykrza życie jest zapach potu. Dlatego też, aby uniknąć nieprzyjemności, stosujemy dezodorant bądź antyperspirant. Jednak pomimo tego, że często te nazwy stosowane są zamiennie to mają zupełnie inne działanie.

Główną rolą dezodorantu jest zamaskowanie nieprzyjemnego zapachu, natomiast antyperspirant blokuje pot. Jednak oba kosmetyki mogą występować w podobnych formach, takich jak:

  • Spray – szybko się wchłania i jest prosty w użyciu
  • Sztyf – to najprawdopodobniej jeden z wygodniejszych sposobów aplikacji tego rodzaju produktu
  • Kulka – stosunkowo wolno się wchłania, jednak pozwala dokładnie i bez trudu rozprowadzić produkt
  • Chusteczki – wygodne między innymi w podróży
  • Krem – przede wszystkim naturalne dezodoranty można znaleźć w szklanych słoiczkach z kremem

Jak już zostało wcześniej wspomniane, dezodorant ma za zadanie zamaskować przykry zapach. On nie blokuje pocenia się, ponieważ taką rolę ma antyperspirant. Jeżeli należysz do grona, które intensywnie się poci, to sięgnij po antyperspirant bądź kilka razy w ciągu dnia używaj dezodorantu.

Pojawia się wiele głosów, że nie powinno używać się antyperspirantów, ponieważ blokują one pocenie które jest niezbędne dla naszego organizmu. Dzięki temu, że się pocimy regulujemy temperaturę ciała, odprowadzamy zbędne substancje oraz toksyny z naszego organizmu. Ja ostatnio sięgam tylko po dezodoranty i wielce sobie je chwalę. A Ty na co się zdecydujesz?

Please follow and like us: