Home Przepisy Deser z dzieciństwa, którego przepis powinien znać każdy Polak!

Deser z dzieciństwa, którego przepis powinien znać każdy Polak!

Deser z dzieciństwa, którego przepis powinien znać każdy Polak!
0
0

Kogel mogel to deser, który znany jest chyba każdemu dziecku. Głównie przygotowywany przez nasze babcie ale mamy też potrafią go przygotować. Jednak jak się okazuje, ten deser da się jeszcze ulepszyć i to za pomocą jednego składnika. Mamy nadzieję, że ten przepis urozmaici Wam choć trochę ponurą codzienność i osłodzi nieco życie.

deser

Kogel mogel to deser, który każdy choć raz spróbował w dzieciństwie. Ten przysmak to świetna alternatywa kiedy w kredensie skończą się już wszystkie batony i cukierki. Wtedy zwykle babcie aby poprawić nastrój swoim wnuczętom przygotowywały ten wspaniały specjał. Dziś dowiecie się jak w łatwy sposób sprawić aby kogel mogel stał się jeszcze smaczniejszy. A to wszystko za sprawą jednego składnika!

Przygotowanie kogla mogla to najprostsza rzecz pod słońcem. Jedyne czego potrzebujemy to jajek, cukru oraz, jeśli chcemy urozmaicić nasz deser – kakao. Kakao zmienia nie tylko kolor deseru na brązowy, ale też nadaje mu dużo czekoladowej nuty co wspaniale koreluje z rozbitym żółtkiem.

Składniki:

  • 2 żółtka,
  • 3 łyżeczki cukru lub miodu,
  • 3 łyżeczki kakao (lub więcej, wedle uznania).

Przygotowanie:

1. Jajka dokładnie myjemy i sparzamy wrzątkiem
2. Oddzielamy żółtka od białek.
3. Do żółtek dodajemy cukier oraz kakao i ucieramy masę łyżeczką, aż cukier całkowicie się rozpuści (ok. 10 min), a masa będzie nieco puszysta. Ucieranie potrwa krócej, jeśli użyjemy miksera.

Please follow and like us: