Home Zdrowie Czy koronawirus może przeżyć na przedmiotach martwych?

Czy koronawirus może przeżyć na przedmiotach martwych?

Czy koronawirus może przeżyć na przedmiotach martwych?
0
0

Zamawiasz lub zamawiałeś coś ostatnio przez internet z zagranicy? W ostatnich badaniach potwierdzono przypadki zarażenia koronawirusem, a przede wszystkim z Chin, oto szansa na pojawienie się przedmiotu zainfekowanego koronawirusem. Koronawirus lub COVID-19 jest wirusową chorobą zakaźną a przenosi się ją przez bliski kontakt człowieka z człowiekiem. Na świecie istnieje obawa, że ​​przedmioty zakupione przez Internet z Chin mogą również zawierać koronawirusa. Czy to prawda, że koronawirus może przetrwać na przedmiotach które zamawiamy przez internet?

objawy koronawirus na przedmiotach

Czy koronawirus potrafi przeżyć na przedmiotach martwych?

Według niemieckiego badania opublikowanego przez The Journal of Hospital Infection przedmioty zamawiane przez Internet mogą być również nosicielem koronawirusa.

Niemiecki profesor Günter Kampf przyjrzał się różnym materiałom oraz ich reakcje na działanie koronawirusa.

Niemiec odkrył, że koronawirus może przetrwać na nieożywionych powierzchniach, takich jak metal, plastik i szkło, nawet przez dziewięć dni.

Dokładniej mówiąc, ich badania wykazały, że koronawirus na powierzchniach metalowych może przetrwać dokładnie pięć dni. Co ciekawe, obiekty aluminiowe są najbezpieczniejsze, a koronawirus może przetrwać od dwóch do ośmiu godzin. Jednak plastik jest najgorszy, ponieważ podczas testów zaobserwowano, że koronawirus potrafi na nim ostać przez dwa do dziewięciu dni.

Badanie wykazało, że temperatura pomieszczenia, w którym znajduje się przedmiot, również wpływa na to, jak długo wirus może przetrwać na pojedynczym obiekcie.

Kampf zauważył również, że roztwory biologiczne, takie jak etanol, nadtlenek wodoru i podchloryn sodu, mogą zmniejszać zdolność do rozprzestrzeniania koronawirusów.

Koronawirus można skutecznie zneutralizować poprzez dezynfekcję powierzchni za pomocą 62–71% roztworu etanolu, 0,5% nadtlenku wodoru lub 0,1% podchlorynu sodu.

Please follow and like us: