Home Celebryci Kinga Duda nie poparła w II turze swojego taty?

Kinga Duda nie poparła w II turze swojego taty?

Kinga Duda nie poparła w II turze swojego taty?
0
0

12 lipca odbyły się wybory prezydenckie w 2020 roku. Wyniki są już powszechnie znane: Andrzej Duda 51,1% a Rafał Trzaskowski 48,9 – to cząstkowe wyniki z 99,98 proc. obwodów, które w poniedziałek po południu podała Państwowa Komisja Wyborcza. Jednak nikt się nie spodziewał, że do opinii publicznej wypłynie wiadomość o nie wzięciu udziału w wyborach przez córkę prezydenta. Czy Kinga Duda odmówiła poparcia swojemu tacie?

kinga duda

Przez ostatnie 2 tygodnie kampanii, Kinga Duda przebywała w Wielkiej Brytanii i to właśnie stamtąd wspierała swojego ojca. Jednak kilka dni przed wyborami, córka Prezydenta RP wróciła do kraju aby wesprzeć swojego ojca w końcowej fazie wyborów. Niestety media dotarły do przedziwnego odkrycia – Kinga Duda nie wzięła udziału w głosowaniu!

Podczas głosowania w lokalach wyborczych gdzie głosują politycy zwykle przychodzą też przedstawiciele mediów. Jak się okazuje, Kinga Duda wraz z rodzicami podeszła do komisji wyborczej, okazała dowód jednak nie oddała swojego głosu.

By wyjaśnić zaistniałą sytuację, Wirtualna Polska wysłała do Kancelarii Prezydenta prośbę o skomentowanie powyższej sytuacji.

– Rzeczywiście było zamieszanie, ponieważ Kinga w pierwszej turze głosowała w Londynie i stamtąd miała zaświadczenie, które pokazała w Krakowie. Był w nim jednak numer paszportu, a Kinga miała ze sobą dowód osobisty. Dlatego musiała wrócić do domu po paszport – wyjaśnił Błażej Spychalski, rzecznik Kancelarii Prezydenta.

Dodał, że córka Prezydenta RP ostatecznie wzięła udział w II turze wyborów, jednak nie podczas obecności mediów.

Please follow and like us: