Home Dieta Czego nie jeść przed snem? Spis potraw których należy unikać!

Czego nie jeść przed snem? Spis potraw których należy unikać!

Czego nie jeść przed snem? Spis potraw których należy unikać!
0
0

Różne czynniki mogą wpływać na jakość snu. Tak więc temperatura w pomieszczeniu, hałas z zewnątrz, jasność odgrywają ważną rolę w systemie czuwania. Staraj się kontrolować te czynniki, aby zapewnić lepszą jakość snu. Istnieje jednak inny ważny czynnik, który zwykle ludzie przeoczają. To, co jesz lub pijesz przed snem, może mieć wpływ na sen. Tak więc, żywność zawierająca białko, sód i tłuszcz może sprawić, że będziesz podrzucać i obracać, podczas gdy inne mogą sprawić, że będziesz się dobrze tulić. Jeśli chcesz dowiedzieć się czego nie jeść przed snem, sprawdź poniższą listę produktów.

nie jeść przed snem

Unikaj tych potraw przed snem

1. Ciemna czekolada

Czekolada zawiera kofeinę, substancję, która nie jest najbardziej odpowiednia przed pójściem spać. Teobromina i kofeina w ciemnej czekoladzie stymulują układ nerwowy i zwiększają częstość akcji serca.

2. Kurczak

nie jeść przed snem

Mięso z kurczaka obfituje w białko, które jest dobre dla twojego organizmu, ale nie przed pójściem spać. Ilość białka może spowolnić proces trawienia o 50%. Dlatego unikaj jedzenia kurczaka przed snem, ponieważ twoje ciało będzie miało trudności z trawieniem, więc trudno będzie zasnąć.

3. Bekon

To nie jest najlepsza opcja na obiad, szczególnie zdrowy, ale może również zaburzać równowagę snu. Bekon zawiera dużą ilość tłuszczu, który stymuluje produkcję kwasu żołądkowego. Kwas ten może powodować zgagę, która może obudzić cię w środku nocy. Staraj się całkowicie unikać cheeseburgera z boczkiem, zwłaszcza przed pójściem spać.

4. Pikantne jedzenie

Jeśli jesteś fanem pikantnych potraw, jedz je przez cały dzień, ale nie w nocy. Chociaż jest pyszny, może powodować zgagę. Więc kontroluj jalapenos.

Jakie potrawy należy spożywać przed snem

1. Mleko

Mleko zawiera aminokwas, tryptofan, który sprzyja lepszemu wypoczynkowi. Więc posłuchaj swojej babci i wypij szklankę mleka przed pójściem spać. Możesz połączyć mleko z ciasteczkami, aby uzyskać smaczniejszą przekąskę. Spróbuj użyć całkowicie organicznego mleka bez hormonów.

2. Indyk

Jako mleko indyk zawiera także tryptofan, kwas, który reguluje rytm i jakość snu. Więc spożyj indyka przed pójściem spać, a szybciej zaśniesz. Po ciężkiej nocy w Święto Dziękczynienia wszyscy zasną.

3. Banany

Banany są bogate w wapń i magnez, minerały, które relaksują i regenerują mięśnie. Przynajmniej jeden banan przed snem zapewni spokojny sen, a Ty poczujesz się bardziej odświeżony i zrelaksowany.

4. Wiśnie

Wiśnie są bardzo dobrym wyborem na każdą porę dnia, ale są szczególnie przydatne przed snem. Melatonina w wiśniach kontroluje jakość snu, więc jeśli spożyjesz wiśnie przed snem, uzyskasz bardziej relaksujący i dobrej jakości sen.

Please follow and like us: