Home Ciekawostki Chiny organizują bestialski festiwal na którym…

Chiny organizują bestialski festiwal na którym…

Chiny organizują bestialski festiwal na którym…
0
0

Dziś Chiny oficjalnie potwierdziły organizację bardzo kontrowersyjnego festiwalu! Miłośnicy specyficznej kuchni będą zadowoleni, zawrze natomiast wśród zwolenników ochrony praw zwierząt. Podczas tej krwawej imprezy tysiące czworonogów straci życie! Czy warto maltretować zwierzęta dla swojej przyjemności?

Festiwal “owoców liczi i psiego mięsa” nir miał się odbyć w tym roku. Jednak w niedzielę, pojawiła się oficjalna informacja, że festiwal niestety się odbędzie.

chiny

Festiwal odbywa się w chińskim mieście Yulin, gdzie ma odbyć się festiwal, na którym testowane będzie mięso z psa. Władze miasta oficjalnie odcięły się od powyższego festiwalu twierdząc, że nigdy nie wsparły tej imprezy.

W Cinach niestety, cały czas uznaje się psy jako zwierzęta hodowlane a nie domowe. Daje to mieszkańcom pełne prawo do spożywania naszych kochanych czworonogów. Mimo projektu chińskiego Ministerstwa Rolnictwa, Chiny dalej nie wprowadziły oficjalnie tej zmiany.

Ponadto na wiadomość o festiwalu, zareagowali aktywiści praw zwierząt. Twierdzą, że wiele z tych zwierząt schwytano na ulicach lub odebrano ich pierwotnym właścicielom. Przeciwnicy liczą, że festiwal za rok zostanie całkowicie wyeliminowany z życia publicznego. Na szczęście z roku na rok, zainteresowanie nim spada.

– Liczę, że Yulin zmieni się, nie tylko ze względu na zwierzęta, ale również ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo jego mieszkańców. Zezwalanie na masowe zgromadzenia, by handlować psim mięsem i spożywać je na zatłoczonych targowiskach i w restauracjach w imię festiwalu, stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego – powiedział Peter Li, ekspert ds. chińskich z organizacji Humane Society International (HSI).

Please follow and like us: