Home Zdrowie Banany z plamami pomogą Ci szybko pozbyć się…

Banany z plamami pomogą Ci szybko pozbyć się…

Banany z plamami pomogą Ci szybko pozbyć się…
0
0

Banany z plamami są słodkie i kremowe, idealne do zjedzenia między posiłkami i idealne do zachowania szczupłej sylwetki. Dodatkowo banany z czarnymi plamami mogą robić cuda w zakresie odżywiania i opieki zdrowotnej. Oto 3 główne powody, dla których powinieneś pomyśleć dwa razy przed pozbyciem się bananów z czarnymi plamami.

banany

Dlaczego banany z czarnymi plamami?

1. Banany z plamkami mogą zastąpić napoje energetyczne

„Zapomnij o napojach energetycznych, jedz banana” to nowa rada specjalistów. Badanie przeprowadzone na sportowcach i opublikowane w maju tego roku wykazało, że ci, którzy jedli banana, mieli wyższy poziom dopaminy niż ci, którzy wybrali napój energetyczny.

Co więcej, poziom dopaminy nadal wzrastał do godziny później. Banan nie tylko może z powodzeniem zastąpić napoje energetyczne, ale także pomagają poczuć się lepiej.

2. Banany posiadają właściwości przeciwnowotworowe

Według japońskich badań dobry banan ze skażoną skórką wytwarza substancję zwaną TNF (czynnik martwicy nowotworów), która zabija komórki nowotworowe. Im ciemniejsza skórka, tym silniejsze są przeciwnowotworowe właściwości bananów.

Banan w czarne kropki również pomagają wzmocnić układ odpornościowy.

3. Pomóż pozbyć się kaca

Wysoka zawartość potasu, który zawiera banan z czarnymi plamami jest świetnym lekarstwem na kaca. Zjedz banana tuż przed snem lub następnego ranka zaraz po przebudzeniu, a objawy kaca znikną jak ręką odjął i będziesz mógł w pełni cieszyć się z dnia.

Please follow and like us: