Home Ludzie Argentyńska dziennikarka wskrzesiła Williama Shaekspeare’a?!

Argentyńska dziennikarka wskrzesiła Williama Shaekspeare’a?!

Argentyńska dziennikarka wskrzesiła Williama Shaekspeare’a?!
0
0

Znana argentyńska dziennikarka popełniła niewiarygodną gafę na wizji. Pomyliła 81 letniego mieszkańca Wielkiej Brytanii – Williama Shakespeare’a – z Williamem Shakespearem – brytyjskim poetą i dramaturgiem. Wielu myślało, że gafy nikt nie wyłapie, jednak aktualnie z tej wpadki śmieją się absolutnie wszyscy.

argentyńska dziennikarka

Wpadka argentyńskiej dziennikarki jest wynikiem niefortunnej zbieżności nazwisk brytyjskiego dramaturga z 81 letnim mieszkańcem Anglii. Brytyjczyk był drugą osobą zaszczepioną na koronawirusa szczepionką Pfeizer. Dziś niestety zmarł, jednak jak podają media, przyczyną śmierci był zwykły udar.

Z racji tego, że brytyjczyk był drugim obywatelem UK zaszczepioną na koronawirusa, wiadomość o jego śmierci opisywana była w praktycznie każdych wiadomościach. Jednak, argentyńska dziennikarka podczas wieczornych newsów nie skojarzyła, że zmarły William Shakespeare to nie autor ”Makbeta” czy ”Romea i Julii”. Argentyńska dziennikarka  Noelia Novillo wspominała najważniejsze dzieła artysty i opłakiwała jego śmierć na antenie.

– Jego książki, takie jak Makbet czy Romeo i Julia, to arcydzieła literatury. Był on jednym z najważniejszych pisarzy anglojęzycznych, dla mnie osobiście – mistrzem – mówiła z głębokim żalem Noelia Novillo.

Internauci szybko wychwycili gafę prezenterki i teraz nagranie krąży po sieci i jest internetowym memem. W jednym z wywiadów małżonka zmarłego mężczyzny powiedziała, że uwielbiał on muzykę, a w szczególności jazz. Po tej wpadce w mediach społecznościowych pojawiło się wiele komentarzy, że gdyby argentyńska prezenterka przeprowadziłaby wywiad z żoną Shakespeare’a, zapewne by zapytała, dlaczego od ponad 400 lat jej mąż niczego nie napisał.

Please follow and like us: