Home Przepisy Arbuz i feta czyli niestandardowa letnia sałatka

Arbuz i feta czyli niestandardowa letnia sałatka

Arbuz i feta czyli niestandardowa letnia sałatka
0
0

Pomimo niesprzyjającej pogody za oknami, warto zatrzymać ostatki lata chociaż na talerzu. Arbuz jest idealnym letnim owocem, dzięki ogromnej zawartości wody, ponieważ ma jej aż 93%. Przepis na tę letnią sałatkę wydaje się być dosyć nieoczywistym połączeniem, jednak po spróbowaniu można szybko zmienić zdanie.

Arbuz

SKŁADNIKI NA SAŁATKĘ Z ARBUZA:

Ćwiartka arbuza

150 gramów sera feta

Cytryna

Miód

Mięta

Bazylia

Oliwa z oliwek

Dodatki dla odważnych:

Rukloa

Czarne oliwki

Czerwona cebula

Pieprz

PRZEPIS NA SAŁATKĘ Z ARBUZA:

  1. Pokrój arbuza w kostkę, następnie wyjmij z niego wszystkie pestki. To najbardziej żmudny etap tego przepisu, jednak nie warto go pomijać. Pokrojony owoc wrzuć do dużej miski, w której podasz sałatkę.
  2. Fetę odsącz z namiaru wody na ręczniku papierowym i również pokrój w kostkę, następnie wrzuć do miski z arbuzem.
  3. Jeżeli należysz do odważnych to ten punkt Cię obowiązuje. Do miski z sałatką wrzuć garść rukoli. Czarne oliwki przekrój na połówki i również wrzuć do miski z sałatką. Pokrój czerwoną cebulę w piórka i tak samo jak poprzednie składniki wrzuć do miski z sałatką.
  4. Czas na przygotowanie sosu. Łyżkę soku z cytryny połącz z łyżką miodu (najlepiej płynnego) oraz łyżką oliwy. Manipuluj proporcjami w zależności od swoich preferencji smakowych. Przed podaniem polej sałatkę gotowym sosem.
  5. Na koniec weź kilka listków mięty i bazylii. Umyj je i porwij na kawałki. Na koniec posyp gotową sałatkę listkami.
  6. Całość dokładnie, ale delikatnie wymieszaj, aby sos znajdował się na wszystkich składnikach sałatki.

Arbuz to świetny owoc do letnich zwariowanych wariacji. Jeżeli nie czujesz się na siłach, aby łączyć arbuza z tak intensywnymi smakami jak czerwona cebula to nie ma problemu! Zacznij od małych kroków i spróbuj przykładowo samego arbuza z rukolą lub fetą. Jednak nie zapomnij o sosie, mięcie i bazylii. To one świetnie spajają wszystkie składniki w jedną całość.

Please follow and like us: