Home Celebryci Andrzej Chyra nie pije od ponad roku. Aktor zdradził powód!

Andrzej Chyra nie pije od ponad roku. Aktor zdradził powód!

Andrzej Chyra nie pije od ponad roku. Aktor zdradził powód!
0
0

Andrzej Chyra należy do grona najwybitniejszych polskich aktorów dramatycznych. Ostatnio został bohaterem książki znanego krytyka filmowego – Jacka Wakara. Aktor opowiedział w niej o swoim podejściu do alkoholu. Jego słowa mogą zadziwić wielu fanów.

andrzej chyra

Andrzej Chyra od lat zaliczany jest do śmietanki najlepszych polskich aktorów XXI wieku. Aktor nie dość, że świetnie gra w filmach to dodatkowo realizuje się jako reżyser teatralny. Ostatnio wyreżyserował świetną operę ”Carmen” w Teatrze Wielkim. Aktor jest ponadto bardzo aktywny w mediach społecznościowych i często wypowiada się na ważne społecznie tematy.

Przed narodzinami jego syna – Tadeusza – mówiło się, że Chyra nigy nie stronił od alkoholu. W 2018 roku, w jednym z wywiadów, bardzo szczerze o wszystkim opowiedział.

– Nie wszystko wydaję na głupstwa. Nie gram na wyścigach, coraz rzadziej wydaję na alkohol, który zresztą nie jest znowu aż tak drogi. Upić się można nawet za pięć złotych. Lubię sobie trochę pożyć, jeść w dobrych restauracjach, kupować prezenty i podróżować powiedział Andrzej Chyra.

Ostatnio w księgarniach zadebiutowała książka Jacka Wakara pt. ”Zawód: aktor”. Znajdziecie tam rozmowy z artystami o pracy i tajnikach tego wspaniałego zawodu. Bohaterem jednego z rozdziałów jest wyżej wymieniony Andrzej Chyra. Tam aktor wyznał, że nie pije alkoholu od ponad 1.5 roku.

– Nie robię coming outu, że przestałem pić, bo nie czuję takiej potrzeby. Nie piję od półtora roku, bo stwierdziłem, że już nie dam rady. Zdarzył się moment, że udało mi się to po prostu uchwycić – powiedział aktor.

Na koniec, wyznał dlaczego nie może pić napojów wysokowych.

– W pewnej chwili jesteś już w takiej matni, że albo nie zauważysz, albo to sobie wytłumaczysz. W tej chwili nie jest to dla mnie żaden problem, tylko wiem, że nie mogę się napić. Nie mogę, ponieważ każdy pierwszy kieliszek na pewno jest początkiem lawiny. Tak, niestety, ta choroba działa – powiedział Andrzej Chyra

Please follow and like us: