Home Ciekawostki 10 powodów dla których warto jeść rosół!

10 powodów dla których warto jeść rosół!

10 powodów dla których warto jeść rosół!
0
0

Wszyscy to wiemy, rosół jest najlepszym lekarstwem na katar w zimie. Ale co jest takiego specjalnego w tej łatwej do zrobienia zupie? Dowiedzmy się! Od początku użycia ognia przez ludzkość człowiek spożywał bulion kostny. Dlaczego? Pierwszym powodem był pyszny smak zupy, ale to nie jedyny powód. Zaleca się, aby każdy uczynił rosół regularną częścią swojej diety. Czemu? Przeczytaj poniższe dziesięć powodów!

rosół

10 powodów dla których warto jeść rosół!

Oto dziesięć korzyści z jedzenia rosołu co najmniej jeden dzień w tygodniu:

1. Zachowuje gotówkę w portfelu

Zrób własny bulion kostny w domu, a nie sklepowy. Jest tańszy i zdrowszy w konsumpcji. To świetna wiadomość, ponieważ…

2.… To takie łatwe do zrobienia!

Zgadza się! Nie jest tak trudno rozbić własnego kurczaka . A kiedy go rozbijesz, wystarczy garnek, trochę marchewki, wody, soli i selera. Rzuć wszystkie potrzebne składniki do garnka przed pójściem spać, a następnie pozwól mu działać swoją magią podczas odpoczynku.

rosół

3. Leczy nieszczelne wnętrzności

Rosół, dzięki bulionowi z kości, z którego jest wykonana, zawiera żelatynę, która nie tylko pomaga chronić i leczyć błonę śluzową przewodu pokarmowego, ale także pomaga w trawieniu składników odżywczych.

4. Pomaga w zwalczaniu infekcji

Próbujesz pokonać grypę lub przeziębienie? Badania wykazały, że spożywanie rosół podczas infekcji dróg oddechowych pomaga zminimalizować komórki, które powodują tę infekcję. Więc zjedz!

5. Zmniejsza ból stawów i stan zapalny

Rosół z kości składa się z wielu dobroci, takich jak glukozamina. Ten składnik może nie tylko pomóc zmniejszyć ból i stany zapalne, ale również wykazano, że stymuluje wzrost kolagenu, a także działa naprawczo na uszkodzone stawy .

6. Promuje piękną skórę, paznokcie i włosy

Przed chwilą wspominaliśmy, że rosół może pomóc w produkcji kolagenu. To, podobnie jak żelatyna obecna w bulionie kostnym, może przyspieszyć wzrost włosów, a także sprawić, że paznokcie będą tak silne!

7. To jest dobre dla twoich kości

Bulion kostny, co nie dziwi, pomaga w tworzeniu, naprawie i wzroście kości. Wynika to z obecności fosforu, wapnia i magnezu.

8. Jest zdrowszy niż suplementy

Podczas spożywania rosołu zjadasz wszystkie kości i minerały znajdujące się w kościach i ścięgnach. Dla porównania, pigułki mogą zawierać jedną lub dwie z nich.

Wolno gotowany rosół w domu oszczędza te składniki odżywcze, w przeciwieństwie do ekstrakcji w wysokiej temperaturze, którą stosuje się przy przygotowywaniu suplementów .

9. Zwalcza stany zapalne

Dotknęliśmy tego wcześniej, ale bulion kostny dość dobrze zmniejsza stan zapalny dzięki aminokwasom prolinie i glicynie .

10. Promuje spokój i dobry sen

Mówiąc o glicynie, ten aminokwas może uspokoić umysł, coś, czego wszyscy potrzebujemy podczas choroby.

Please follow and like us: